ARTYKUŁY edukacyjne

JAK TO JEST, ŻE OD NIEKTÓRYCH CZUJEMY DOBRĄ ENERGIĘ, A OD INNYCH ZŁĄ?

Energia to coś, co absorbujemy od innych ludzi. Czerpiemy tą energię od otoczenia i sami też dzielimy się swoją energią. Robimy to oczywiście podświadomie. To tłumaczy, dlaczego są ludzie, w których towarzystwie czujemy się nieswojo, a są też tacy, z którymi moglibyśmy przesiadywać godzinami. Jesteśmy istotami, które cały czas znajdują się pod wpływem energii otoczenia.

MUZYKA TO GŁOŚNY HAŁAS CZY LEK BEZ RECEPTY? ZNAMY ODPOWIEDŹ

Wstajemy rano, włączamy ekspres do kawy i radio, aby posłuchać porannych wiadomości i muzyki, która rozbudzi nas ze snu. Wsiadamy do samochodu i również towarzyszy nam muzyka wydobywająca się z radia, albo z płyty cd. Wchodzimy do biura, siadamy za biurkiem i włączamy… radio, aby muzyka umilała nam dzień w pracy. Dzięki niej możemy się skoncentrować na indywidualnych zadaniach. Młodzi słuchają jej w słuchawkach wracając ze szkoły albo uczelni, starsi włączają ją w domu aby umilała domowe obowiązki. Niektórzy z nas w ogóle nie wyobrażają sobie dnia bez muzyki, która uprzyjemnia życie. Badania naukowe potwierdzają, że muzyka korzystnie wpływa na wiele układów naszego organizmu. Pozwala nam się wyciszyć, ale i działać, rozwija kreatywność, ale i zmniejsza ból, gdy jesteśmy chorzy. Stąd popularny ostatnio termin – muzykoterapia. Czy słuchanie jej na co dzień wzmocni naszą odpornośc lepiej niż witamina C?

JAK TO MOŻLIWE, ŻE DZIECI WIDZĄ INNE BYTY?

Kto z nas nie oglądał, albo chociaż nie słyszał o filmie z 1999 roku pt. „Szósty zmysł”? Psycholog Malcolm Crowe, w tej roli Bruce Willis, próbuje pomóc ośmioletniemu chłopcu o imieniu Cole poradzić sobie z niezwykłym darem widzenia zmarłych. Oczywiście, to tylko filmowa fikcja. Ale czy aby na pewno?

Czy to możliwe, że dzieci mają inną wrażliwość niż dorośli i faktycznie widzą inne byty albo duchy.

Wiele małych dzieci twierdzi, że odwiedza je osoba, której oprócz nich nikt nie widzi. Czy należy się tego bać? Przeczytajcie!

O CZYM SZEPCZE TWOJA DUSZA, CZYLI JAK USŁYSZEĆ SWÓJ WEWNĘTRZNY GŁOS?

Szósty zmysł, gut feeling, kobieca intuicja – każdy z nas inaczej opisuje wewnętrzny głos, wewnętrzne przeczucie, które nie pochodzi z umysłu i często wydaje się irracjonalne i nie zawsze mamy ochotę go słuchać. Intuicja może do nas mówić w różny sposób. Raz może to być sen, innym razem zaskakująca decyzja, którą podejmiemy w jednej chwili. Jeszcze innym sposobem jest natłok myśli w spokojny wydawać by się mogło wieczór. W artykule przyjrzymy się tematowi intuicji.

PRACA Z NAWYKAMI – OBOWIĄZEK CZY NIEWYKONALNA MISJA?

Czy wraz z początkiem nowego roku próbowałeś chociaż raz wyznaczyć sobie jakieś cele: nauka języka, poprawa sylwetki, remont mieszkania? Czy udało Ci się to realizować? Prawdopodobnie po kilku tygodniach okazywało się, że nie jest to takie łatwe. Na początku jest zapał, który motywuje nas do działania, ale im więcej czasu mija, zapał też gaśnie i trudno nam realizować nasze postanowienia. Dotyczy to zarówno sytuacji, kiedy chcemy zaprzestać jakiegoś działania, jak i kiedy próbujemy zbudować nowy, pożądany nawyk. Uważność w pracy z nawykami może być bardzo pomocna.

logo-bn.png

Daj się zainspirować! Zmieniaj swoje życie, doświadczaj ...

© 2024, Energia Życia

Kontakt

REDAKCJA
ul. Dożynkowa 18, lok 3,
20-152 Lublin
tel.: 515 092 430
email: redakcja@energiaz.com

Search